menu

Usługi teleopiekuńcze dla mieszkańców miasta Szczytno

2017-12-11 15:03:06 (ost. akt: 2017-12-12 10:36:08)Usługi teleopiekuńcze dla mieszkańców miasta Szczytno


Miasto Szczytno zostało zakwalifikowane do pilotażowego programu wdrażania usług teleopiekuńczych w województwie warmińsko-mazurskim. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta Szczytno powyżej 60 roku życia do wzięcia udziału w tym programie. Teleopieka to doskonale znany i funkcjonujący w wielu krajach zachodnich telefoniczny system sprawowania stałej, 24-godzinnejopieki. 20 osób z miasta -podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie będzie mogło korzystać za darmo z teleopieki przez dwa lata począwszy od 2018roku.

Czym jest teleopieka?

Teleopieka to doskonale znany i funkcjonujący w wielu krajach zachodnich telefoniczny system sprawowania stałej, 24-godzinnej opieki nad podopiecznymi, np. osobami starszymi, chorymi, samotnymi, niepełnosprawnymi. Teleopieka to pomoc odopiecznym w razie wypadku, zasłabnięcia, pożaru, włamania,ale także pomoc w codziennych sprawach zorganizowanie pomocy w celu usunięcia awarii domowej, informacji o dyżurach szpitali i całodobowych aptekach, wyszukiwanie i przekazywanie podopiecznym informacji prawnych, medycznych, opiekuńczych oraz wielu innych niezbędnych w danym momencie.

Osoba objęta programem zostanie wyposażona w terminal telefoniczny oraz do wyboru brelok, wisiorek lub bransoletkę z przyciskiem SOS, który w razie jakiegokolwiek zagrożenia po naciśnięciu powoduje automatyczne uruchomienie połączenia z centrum monitoringu, w którym operator zadecyduje o stosownym rodzaju interwencji.

Korzyści z wdrożenia teleopieki:

- wsparcie/rozszerzenie systemu powiadamiania ratunkowego
- odciążenie aktywnych zawodowo członków rodzin
- wydłużenie możliwości samodzielnego życia (opóźnienie konieczności korzystania z Domu Pomocy Społecznej)
- aktywizacja samopomocy sąsiedzkiej

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęć przystąpienia do programu osobiście lub telefonicznie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej pokój nr 4 na pierwszym piętrze. Tel: 89 6760920 email:mopsszczytno@poczta.onet.pl